Oficiální název fondu Future X1.
27. prosince 2022

Všechny byty už mají svého nájemce

vybavení bytů od Bonami

O nájemní byty v Praze je i v dnešní době stále velký zájem, a tak jsme neměli koncem roku žádný problém obsadit poslední volné byty vlastněné fondem Future X1. Dokonce jsme u nájmů navyšovali ceny nad původní předpokládanou hodnotu a nájemníky jsme si mohli sami vybírat, protože poptávka po kvalitním nájemním bydlení je v současné době vysokých úrokových sazeb u hypotečních úvěrů opravdu vysoká. Aktuálně tedy v prosinci 2022 fond pronajímá 12 bytů o dispozicích 2KK nebo 3KK a příjem z nájmů činí více než 300 tisíc korun měsíčně.

Braník Residences

Pronájmy bytů od fondu Future X1

Po předání bytů od developera se všechny byty vybavují výhradně kuchyní a osvětlením na míru, aby byly připravené pro nájemce, kteří preferují byt bez vybavení. Byty nejvyšší kvality, konkrétně jsou to v případě fondu 2 byty v rezidenci Braník a 2 byty v rezidenci Neugraf, jsme se rozhodli vybavit kompletně do posledního detailu a dohodli se tak na spolupráci se společností Bonami. Ta připravila designový návrh pro každý byt, který následně i zrealizovala. Nábytek byl vybrán převážně od samotné společnosti Bonami, jež disponuje vlastním velkým skladem nábytku. To je značná výhoda této spolupráce, díky které je nám Bonami schopna byty velice rychle a vkusně vybavit. To ocení především nájemníci, kteří vlastní nábytek nemají, nebo si ho nechtějí pořizovat. Nejde při tom jen o cenu, ale i o drahocenný čas, který řada klientů nechce této činnosti obětovat.

Braník Residences

Počáteční náklady pro nájemce v nevybaveném bytě jsou značně vysoké. Nový nájemce musí standardně zaplatit dopředu 1 nájemné + zálohy za energie a služby, 2 kauce, provizi a ještě si pořídit vlastní nábytek. To v Praze činí při nájmu 25 tis. Kč více než 100 tis. Kč a dalších minimálně 100 tis. Kč za základní vybavení.

Pronájem bytu od fondu Future X1 má pro nájemce výhodu v tom, že oproti většině pronajímatelů nemá fond problém nájemníkům byt v krátkém čase vybavit. A vybavení hlavně i zaplatit. U všech bytů k pronájmu jsme nabízeli možnost dovybavení interiéru a část nájemců toho využila a uzavřela s fondem smlouvu o pronájmu movitých věcí.

Neugraf

Výhled na rok 2023

A jaký je výhled na rok 2023? Po vydařeném roce a půl fungování v polovině roku převezmeme 16 bytů v developerském projektu Arcus City na Praze 5, které jsme koupili za velmi výhodných podmínek s průměrnou pořizovací cenou 107 tisíc Kč za m2 přepočtené plochy. Po jejich vybavení je budeme obratem pronajímat. Příští rok očekáváme navíc zajímavé příležitosti pro nákup nových bytů. Fond Future X1 bude chtít maximálně využít situaci na trhu a nakoupit větší množství bytových jednotek v rámci své strategie budování portfolia rezidenčních novostaveb v Praze. Do konce příštího roku bychom chtěli vlastnit více než 45 nových bytů v Praze v hodnotě cca 450 mil. Kč.

Další novinky

Chcete více informací?